Genel Bilgiler

iade / iptal / değişim

İADE VE DEĞİŞİM NASIL YAPILIR ?

Satın almış olduğunuz ürünlerde 14 gün içinde  değişim yapabilirsiniz.Bunun için ürünü eksiksiz bir şekilde bize ulaştırmanız ve iade paketininizin içine talebinizi belirten not yazmanız yeterlidir.

Ürün iade prosedürü nasıldır?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade ya da değiştirmek istediğinizde kargonuzu teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade ve değişim  gerçekleştirebilirsiniz.Bu sürenin aşılması durumunda iade gerçekleştirilememektedir.

İade edeceğiniz ürünün faturası , kutusu, ambalajı  varsa standart aksesuarları (kemer kuşak kolye) bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz  hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (kullanılmamış , tadilat görmemiş, kirlenmemiş vs olması gerekmektedir.)

İade ve değişimlerinizi    (1310337711312 anlaşma kodu) ARAS kargo ile  iade kargo ücretini peşin ödeyerek geri gönderebilirsiniz. anlaşma kodu ile yine iade kargo ücretini kendiniz ödeyerek gönderebilirsiniz.(Benguen.com da yapacağınız tüm iade ve değişim işlemlerinde kargo ücreti  müşteriye aittir.) Diğer kargo firmaları ve ücret alıcı  yapacağınız ücret ödemeli iadeler kabul edilmemektedir.Başka bir kargo şirketi ile geri gönderim yapacaksanız kargo ücretini gönderiminizi gerçekleştirirken peşin olarak yapmalısınız.Aksi halde kargolarınız kabul edilmeyerek size geri dönecektir.Yaptığınız iade ve değişim ürünleriniz elimize ulaşmadan herhangi bir işlemi gerçekleştirilememektedir.

Ürün elimize ulaştıktan sonra iade/değişim işleminiz başlatılır kargo bedava kampanyası ile almış olduğunuz üründen kargo ücretiniz düşülerek 3 ile 5 iş günü içerisinde ücret iadeniz tamamlanır. Eğer ürün değişimi talep ettiyseniz  ve ürün elimizde mevcut ise değişim işleminiz hemen başlatılır. Ürün elimizde mevcut değilse tarafınıza bilgi verilerek ücret iadesi yapılacaktır.Tarafınıza yapılacak ücret iadelerinde kargo  bedelleri iade edilmemektedir.Kargo bedava kampanyası sadece ürün satın alan müşteriler için geçerlidir.ürün iadesi durumunda bu tutar iade edilmemektedir.

Ürün firmamıza ulaştığında değişim iade departmanı tarafından işlemleriniz başlatılır ve en kısa sürede işlemleriniz sonuçlanır.İade ücretleri her cuma günü hesaplara yatırılır.

 

NOT: Kapıda ödeme siparişlerinizde  ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir.Kredi kartı ile online yapılan işlemlerde ücret iadesi tarafımızca işlem  iptali sağlanarak ödemeyi gerçekleştirdiğiniz kartınıza geri iade edilir .

Değişim işlemleri sadece Türkiye siparişlerinde geçerli olup, aynı tutarda  farklı ürünlerle değişim yapabilirsiniz.

Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. 

Abiye Kategorisi İçin İade Prosedürü:

Satın aldığınız ürünü (iç giyim, kişisel bakım, mayo ve abiye kategorisindeki ürünler hariç) kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Abiye kategorisindeki ürünleri ambalajı açılmamış, etiketi koparılmamış,  kullanılmamış olmaları halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla iade edebilirsiniz. 

İadeyi hangi adrese yapmalıyım?

Benguen Mağazacılık ve E-Ticaret Ltd. Şti.

Adres : Mehmet Nezih Özmen Mah.

Akasya Sokak no:7/39 kat :4  Merter Güngören İstanbul 0212 504 36 00

Banka hesabım yok kapıda ödeme ile aldığım siparişin para iadesini nasıl alırım?

Herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilirsiniz. İadelerinizi sadece banka IBAN numaranıza yatırabiliriz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Henüz kargolanmamış siparişinizi 0850 640 02 00  - 0212 5043600 telefon açarak  iptal edebilirsiniz.Ya da 5334845062 whatsap hattımıza mesaj atarak sipariş iptallerinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz kargolandıktan sonra ürünü almaktan vazgeçmeniz durumunda sipariş iptal edilememktedir. kargoyu teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.burada normal iade prosedürleri geçerli olmaktadır.

Siparişinizin kargoya verilip verilmediği ile ilgili detayı çağrı merkezi telefonumuzu arayarak öğrenebilirsiniz.08506420200